• Pazartesi-Cumartesi 08.00 - 20.00 Pazar günü kapalı
  • 0324 233 32 31 - 0324 329 43 43 info@cuneytekmensurucukursu.com
  • Follow Us

Sürücü Kursu

HomeSürücü Kursu

KURUMUMUZDA VERİLEN SÜRÜCÜ BELGELERİ 

A2 Sınıfı                       B  Sınıfı                  D Sınıfı                         C-CE Sınıfı            

KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Ehliyet almak isteyen kursiyer adaylarımızdan; Kimlik cüzdan fotokopisi; 2 adet resim; Öğrenci Belgesi yada Diploma fotokopisi; Sağlık Raporu ve Sabıka Kaydı Beyanı istenmektedir.(Sabıka kaydını şubemizde beyan edebilirsiniz.) Adaylarımız belgelerini kayıt yaptırdıktan 2 gün içinde tamamlamaları gerekmektedir.

DERS PROGRAMLARIMIZ

Sürücü kursu ders programlarımız şubelerimize göre değişmektedir. Fakat sabah, öğlen ve akşam gruplarımız mevcuttur. Size en uygun olan kurs programını öğrenmek için hemen iletişim bölümümüzü kullanabilirsiniz. Bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

ÖNEMLİ BİLGİ

Bir adayın 4 yazılı 4 direksiyon sınav hakkı vardır.Adaylarımızın sınav hakları döneme kayıtlarını yaptıktan sonra başlar.Adaylar sınava girmezler ise yada sınavda başarısız olmaları durumunda sınav hakları sistem tarafından otomotik olarak düşülecektir.Ders başlama tarihleri, sınav tarihleri, eksik evraklar, banka dekontu yatırma tarihleri ile ilgili olarak kursiyerlerimize tek tek telefonla yada mesajla ulaşılıp bilgi verilmektedir.

Cüneyt Ekmen Sürücü Kursu olarak sınavlarda başarı oranımız % 97 lerdedir.

SINAVDA KAÇ SORU VE NE KADAR SÜRE VERİLECEKTİR?
Adaylar yeni sistem ile 60 dakika süre alacaktır. 60 dakiak süre içerisinde ehliyet sınavında 3 farklı dersten sınava girecektir. Herhangi birinden kalma gibi bir durum olmaksızın 50 soru sorulacaktır. 50 soru içerisinde ders ayırt etmeksizin 35 doğru cevap gerekmektedir. 35 doğru yapamayan veya 16 yanlış yapan kursiyerler sınavdan başarısız sayılacaktır.

Ehliyet Alma Şartları

1 – Sabıka Şartı= Kursumuza kayıt yaptırmak isteyen adaylarımız artık adliyeye gidip uzun kuyruklarda beklemeyip eğer sabıkaları yoksa kursumuzda düzenlediğimiz “Sabıka Kaydı Beyanı” nı imzalamaları yeterli olmaktadır.Adaylarımızın sabıka sorgulamaları Milli Eğitim Bakanlığı kendi sisteminde Bakanlık Adli Soruşturmasını yapmaktadır.Ancak aşağıdaki maddelerden sabıkası olanların adayların başvuruları bakanlık tarafından kabul edilmeyecektir.

5237/188,190,191

2819/119

4926/6

2- Sağlık Şartı=Yeni yasaya göre tek gözü görmeyenler diğer gözü 10/10 görüyor ise A2- B ve F sınıfı sürücü belgesi alabilmektedir.

Sürücü Olur Sağlık Raporunun mutlaka sertifika alınan il’de faaliyet gösteren yetkili bir sağlık biriminden alınması, resimli ve onaylı olması gerekmektedir.

3 – Eğitim Şartı=2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 41 inci maddesinin (b) bendinde öngörülen A1, A2, B, C, D ve E sınıfı sürücü belgesi alacak olanlarda aranan en az İlkokul mezunu olmaları yeterli sayılır.

Aşağıdaki eğitim belgeleri olanlar ehliyet alabilirler
• İlkokul mezunu veya orta terk olanlar,
• İlköğretim mezunu olanlar,
• Lise mezunu veya öğrencisi olanlar,
• Üniversite mezun veya öğrencisi olanlar

Mevcut ehliyeti olan adaylarımız yeni bir ehliyet almak için,yeni çıkan yönetmeliğe göre (29 Mayıs 2013) yazılı sınavdan muaf olmaktadırlar.Adayların sadece direksiyon sınavına girmesi gerekmektedir.Bu adaylarımızın belgelerini ilk defa ehliyet alıyormuş gibi getirmeleri gerekmektedir.

Madde 85
E Sınıfı Sürücü Belgesi sahipleri D Sınıfı Sürücü Belgesi ile sürülen çekici türündeki araçları kullanabilmeleri için sürücü kurslarında römorklu veya yarı römorklu araçlarla uygulamalı sınava tabi tutulurlar. Bu durum sürücü belgesine de işlenir. Ancak, E sınıfı sürücü belgesini 28.04.1997 tarihinden önce alanlar,D sınıfı sürücü belgesi ile sürülen çekici türündeki araçları kullanabilmeleri için ayrıca uygulamalı sınava tabi tutulmazlar. Bu durumda olanlar D sınıfı sürücü belgesi ile sürülen çekici türündeki araçları E sınıfı sürücü belgesi ile kullanabilirler.

Created by: Adana Seo